Санкционирани скоро 100 возачи на автопатот Куманово – Скопје – Велес

t

Денеска (05.02.2022) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 93 возачи.

Од нив, 22 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.


Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Како на филм: “Тигрите” ја спасуваа…

Денеска, (16.05.2022), во Полициски центар „Ѓорче Петров”,…

Казнети 23 возачи во Скопје кои возеле…

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден…

Компаниите ширум Европа продолжуваат да отвораат сметки…

Компаниите ширум Европа продолжуваат да отвораат сметки…

САД со учество на Зеленски договорија да…

САД најавија нови санкции против Русија за…

Акција на МВР: 12 приведени за една…

12 луѓе се приведени само вчера вечер…