Санкционирани 254 возачи за едно деноноќие: Најголем дел за брзо возење

t

Во текот на вчерашниот ден (20.9.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање возила што се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 254 возачи.

Од нив, 11 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното.

Притоа 138 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 116 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена дрога, приведени две лица во Кавадарци

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две…

30-дневен притвор за возачот на Палчо!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен…

ПРЕТЕПАН ЗАТВОРЕНИК во Идризово

На 06.12.2023 во 16.00 часот во СВР…

Народот го нокаутираше Мицкоски: “ГНАСЕН ЧОВЕК, КАКО…

Македонскиот народ не е ниту неук, ниту…

Мишустин: Западните санкции ја воскреснаа руската индустрија

Ограничувањата и санкциите го поттикнаа развојот на…