Свекор ѝ купил на снаата сертификат за познавање германски јазик за 1.800 евра, но добил фалсификат

t

Шеесет и четиригодишен жител на гостиварско село вчера (8 февруари) во СВР Тетово пријавил дека минатата година стапил во контакт со А.Н. од Скопје, кој му ветил дека ќе му обезбеди сертификат за положен германски јазик за неговата снаа.

Според пријавата, тој  за таа услуга однапред му платил 1800 евра.

А.Н. подоцна му обезбедил сертификат, но документот бил фалсификуван.

Се расчистува и документира случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

МВР: Лице барано со потерница спроведено во…

Денеска (07.04.2024) во 00.05 часот на подрачјето…

Запалена сува трева е причината за пожарот…

Пет патнички возила се зафатени со пожарот…

Убоди со нож и пукање – Обид…

Поднесена е кривична пријава од страна на…

Ужас: 26-годишник допирал 70-годишна жена

Момче од село во Македонска Каменица е…