СВР Куманово изрече над 100 санкции за едно деноноќие

t

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 – 20 часот полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 114 возачи. Од нив, 104 санкции се изречени на територија на Куманово, 8 санкции на територија на Кратово и 2 на територијата на Крива Паланка.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“БМВ” удрило во пешак во Куманово: Човекот…

На 16.09.2022 околу 08:10 часот во СВР…

МВР не запре: 940 казни за едно…

Во текот на вчерашниот ден (11.09.2022) Министерството…

МВР со полни раце работа: 175 казни…

За време на сообраќајните контроли во Скопје…

Србинка крадела во маркет во Куманово

Кумановската полиција вчера ја приведе Д.А.(34) од…

Засилена полициска акција: За брзо возење казнети…

Во текот на вчерашниот ден (05.09.2022) Министерството…