СДСМ убедени: Референдум против ЕУ не може да успее!

t

Кристално јасно е дека Христијан Мицкоски е против членството во ЕУ и сите негови активности се насочени исклучиво против ЕУ, соопштија денеска од СДСМ.

Оттаму посочуваат дека и самиот Христијан Мицкоски јавно кажа дека е против Европската унија.

Мицкоски стана едно со Димитар Апасиев, ВМРО-ДПМНЕ стана едно со Левица, проруска партија која е против НАТО и ЕУ.Граѓаните гледаат дека тие анти ЕУ изјави почнуваат да доминираат во секој настап на Христијан Мицкоски, откако му паднаа во вода сите лаги, блокади и крвави сценарија.Проблемот на Мицкоски е што почнавме преговори со ЕУ, со заштитен македонски јазик во Унијата и заштитени идентитетски, културни и јазични посебности на македонскиот народ.Референдумот кој го најавува Мицкоски а за кој не ја знае ниту формата, ниту пршањето служи само за лична внатрепартиска употреба, велат од владејачката партија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доњецк го постигна цензусот: 55% излезеност на…

Излезноста на референдумот за приклучување на Народната…

Костадиновска-Стојчевска: Досега од опозицијата не видовме ниту…

Досега не видовме ниту еден државнички потег…

Русите “потресени”: Бугарија нема да ги признае…

Бугарското МНР категорично ја осуди желбата на…

Каевски: Референдумската иницијатива доказ за антиевропската коалиција…

Иницијативата за референдум од Левица според Дарко…

Се испофалија: Со СДСМ и Ковачевски има…

Со СДСМ и Ковачевски рекордно зголемување на…