Објавено на:

Седете дома и читајте Инфомакс: Следуваат пеколни денови, температурите ќе бидат до 39 степени

t

Следува период на претежно стабилно и топло време со постепен пораст на дневните температури, соопшти УХМР.

Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер.

Минималните температури до крајот на неделава ќе бидат во интервал од 10 до 23 степени, а максималните дневни од 30 до 39 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Петковиќ: Курти носи буре барут во Брисел,…

Приштина упорно прави потези кои можат да…

Русија ги мотивираше: Скандинавските земји ќе ја…

Петте скандинавски земји соопштија дека сакаат да…