Седумчлена група од Струмица извршила 10 тешки кражби

t

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.А.(24), З.Х. (53), О.М.(25), М.Д.(34), Е.Ш.(40), А.Ш.(42) и М.К.(25), сите од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени 10 кривични дела „злосторничко здружување“, „тешка кражба“ и „помагање“.

Како што информираа од МВР, во периодот од 11. декември минатата година до 17. март годинава на подрачјето на општина Струмица и пошироко, пријавените извршиле десет кривични дела „тешка кражба“, а украдените предмети ги продавале како старо железо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дрска кражба во скопско: Од врат ѝ…

На 31.05.2024 во 19:45 часот во СВР…

Во Струмица се одржа свечена литија со…

Во Струмица денеска се одржа свечена литија…

Пожар во Домот за стари лица во…

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира…

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

Со закана кон вработената ограбил продавница во…

Полициски службеници од СВР Струмица во 01.10…