Села реизбран за претседател на Алијанса за Албанците

t

Актуелниот претседател на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, е реизбран на оваа функција.

Тој беше единствениот кандидат за претседател на денешниот партиски конгрес.

На Конгресот треба да се избере и ново Собрание и нова партиска платформа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…

(Видео) Русите го одиграа првиот натпревар по…

Руската фудбалска репрезентација е исклучена од сите…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

ОАЕ ќе ја снабдуваат Германија со течен…

Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) и Германија, за…

Во пожарот на пазарот во близина на…

Голем пожар избувна попладнево во магацинот на…