Објавено на:

Семејна драма во Велес: Синот ја нападнал мајка му со остар предмет

t

„Вчера во 17:45 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Н.П.(22) од Велес затоа што се однесувал агресивно во семејниот дом и се обидел со остар предмет да ја нападне неговата 45-годишна мајка“, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар во велешко: Горат стрништа и ливади

Регионалниот ЦУК Велес известува дека од страна…

Левица: ДПМНЕ и ДУИ го продадоа Езерото…

ДПМНЕ и ДУИ го продадоа езерото Младост,…

Пијан возач усмртил девојче па избегал: Обвинителен…

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од…

Млад затвореник од Велес починал во затворот…

Вчера во 15.15 часот во СВР Скопје,…