Семејна драма во Гостивар: Ја нападнал сопругата, па искршил се низ дома

t

Вчера во 19.30 часот во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода В.Л.(39) од Гостивар затоа што во семејниот дом физички ја нападнал неговата 31-годишна сопруга, по што со метален предмет ја оштетил покуќнината, соопшти СВР Тетово.

Од таму додаваат дека В.Л. е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Домаќински и чесно“: Таравари прави 5 километри…

Пат од 5,7 километри ја чини Општина…

Обид за убиство во Гостивар

Против шеесет и тригодишен маж од гостиварското…

Приведен бегалец од затвор во Гостивар

На 20.04.2024 во 16.40 часот на ул.„„Браќа…

(Видео) Јакимовски од Гостивар: Сите кои поддржувате…

Претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“,…

Притвор за тројца мажи кои претепале две…

Основното јавно обвинителство Кочани поведе постапка против…