Семејна драма во с.Теарце: Татко си го пријавил синот во полиција зошто се заканувал на семејството

t

На 01.01.2022 полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.Т.(19) од с.Теарце, постапувајќи по пријава од неговиот татко, според која околу 02.00 часот во семејниот дом се однесувал агресивно, упатувал закани кон членови на семејството и оштетил предмети во домот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Позната новинарка yaпсeна поради нaвреда на…

Познатата турска новинарка Седеф Кабас е протворена…

Короната коси: Во Македонија над 20 000…

Во текот на изминатите денови се бележат…

ВМРО-ДПМНЕ со трибина „Заштита на националните и…

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 11:00 часот во Палата…

Бугарија ги формираше работните групи за соработка…

Бугарската Влада ги формира работните групи за…

Во понеделник ќе се одлучува за скратување…

На почетокот на следната недела ќе биде…