Објавено на:

Семејна тpaгедија во Охајо: Татко ја yбил ќерка си мислејќи дека е пpoвалник

t

Во семејна трагедија во Колумбус, Охајо, татко ја убил својата 16-годишна ќерка бидејќи мислел дека во куќата има провалник.
Трагедијата се случила околу четири и пол часот наутро, кога девојката дошла дома, но не го исклучила алармот.
Таткото се разбудил и мислејќи дека е провалник ја застрелал ќерката.
Мајката потоа повикала полиција, а на снимката од разговорот се гледа како таткото очајно ја повикува тешко ранетата ќерка да се освести.
Брзата помош го пренела девојчето во болница, но таа набргу починала.
Полицијата соопшти дека е отворена истрага и дека досега не е покренато обвинение против таткото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сенатот одобри помош за Украина, Израел и…

Во САД, Сенатот одобри помош за Украина,…

Хорор: Маж ги убил сопругата и трите…

Пет мртви тела, меѓу кои и три…

Директорот на ФБИ: „ТикТок“ е проблем за…

Директорот на ФБИ, Кристофер Реј изјави дека…

Американскиот конгрес одобри 60,8 милијарди долари помош…

Американскиот конгрес одобри 60,8 милијарди долари помош…

Американски милијардер: Украина ќе доживее крах –…

Американскиот милијардер Дејвид Сакс, по усвојувањето во…