Објавено на:

Семејна тpaгедија во Охајо: Татко ја yбил ќерка си мислејќи дека е пpoвалник

t

Во семејна трагедија во Колумбус, Охајо, татко ја убил својата 16-годишна ќерка бидејќи мислел дека во куќата има провалник.
Трагедијата се случила околу четири и пол часот наутро, кога девојката дошла дома, но не го исклучила алармот.
Таткото се разбудил и мислејќи дека е провалник ја застрелал ќерката.
Мајката потоа повикала полиција, а на снимката од разговорот се гледа како таткото очајно ја повикува тешко ранетата ќерка да се освести.
Брзата помош го пренела девојчето во болница, но таа набргу починала.
Полицијата соопшти дека е отворена истрага и дека досега не е покренато обвинение против таткото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Финската премиерка: Европа не е доволно силна…

Финската премиерка, Сана Марин, денеска во Сиднеј…

САД и Русија ќе ја убедуваат Турција…

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин вчера…

САД размислуваат да ги прогласат “Вагнер” за…

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден размислува…

Бомба на чешки пратеник: НАТО ја бомбардираше…

Европската Унија и Соединетите Американски Држави со…

САД се пишманија: Нема да ја прогласат…

САД нема да ја прогласат Русија како…