Објавено на:

Семејно насилство во Центар: 67-годишната мајка ја натепала 46-годишната ќерка

t

Денеска во 02.40 часот во СВР Скопје, 46-годишна жена пријавила дека на 03.04.2024 околу 20.30 часот во домот на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзината мајка В.П.(67), која употребила и тврд предмет, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЖАС во соседна Србија: Мајка со нож…

Шестгодишно девојче од Ниш, итно е пренесено…

Почина и мајката на осомничениот за убиството…

Во Злот денеска починала Светлана Драгијевиќ, мајката…

Англија: Мајка го оставила петмесечниот син во…

Една жена во Англија е уапсена под…

Прво се искрале децата, па се истепале…

Вчера во 14.50 часот во СВР Охрид…

Скопјанец починал додека работел во куќарка за…

Денеска (01.05.2024) во 06.10 часот во СВР…