Објавено на:

Серија земјотреси вечерва ја тресеа Црна Гора

t

Најмалку три послаби земјотреси ја погодија Црна Гора во текот на ноќта и рано утринава, истакна Сеизмолошкиот завод на Србија.
Како што е наведено на веб-страницата, првиот послаб земјотрес со јачина од 1,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран во 01 часот и 34 минути во областа Голија.

Следниот земјотрес, исто така слаб, со јачина од 1,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран во 4 часот и 31 минути во близина на Никшиќ.

Последниот земјотрес со јачина од два степени според Рихтеровата скала е регистриран во 5 часот и 27 минути, повторно кај Никшиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…

Земјотрес утрово ја стресе Албанија

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според…

Земјотрес од 6 степени ја погоди Кина,…

Во разорниот земјотрес што денеска ја погоди…

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Земјотрес во Албанија, почувствуван и на македонска…

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според…