Се бараат доброволци од Албанија да се борат за Украина, пријавување преку мејл

t

Украинската амбасада во Тирана ги повика Албанците кои сакаат како доброволци да се приклучат на одбраната на Украина да ја контактираат амбасадата преку мејл.

Доброволците коишто сакаат да се приклучат на меѓународната легија на територијалната одбрана на Украина, ги повикуваме да пратат мејл за пристапница – објавија на социјалните мрежи од украинската амбасада во Албанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова провокативна изјава на Медведев: Русија да…

Русија треба да направи се за да…

Сијарто: Ако не ја запреме војната стотици…

Стратегијата на Европската унија и НАТО не…

Кина до НАТО: Добро размислете што правите…

Кина го советува НАТО да размисли за…

НАТО се обврза да обезбеди воена помош…

НАТО официјално се обврза да обезбеди воена…

Гаши се сретна со претседателот на украинската…

На маргините на Парламентарниот самит во Вашингтон,…