Објавено на:

Се запали “БМВ” во Ѓорче Петров, интервенираа пожарникари

t

На 06.04.2022 во 23,00 часот во Полициска станица Ѓорче Петров Р.В.(33) од Скопје пријавил дека на подрачје на Ѓорче Петров настанал пожар во неговото патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје, а повредени лица нема.


Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Изгаснат пожарот во хотел Буши, има…

Пожарот во хотел "Буши" е изгаснат, информира…

(Видео) Гори хотел “Буши” во Скопје

Изби пожар во ресторанот на хотелот Буши…

(Фото) Голем пожар на аеродромот во Женева:…

Пожар избувна во близина на пистата на…

(Видео) Гореше локомотива кај Кукуричани: Лугето го…

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна…

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…