Се запали семејна куќа во липковското село Отља

t

Пожар зафатил семејна куќа во липковското село Отља, информираа денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово.

Пожарникарите од територијалната противпожарна единица го гаселе пожарот повеќе од еден час, кој избувнал во 14 часот вчера.

Опожарена била кровната конструкција на објектот и е направена поголема материјална штета. Причината за пожарот и висина на материјалната штета допрва ќе се утврдува, соопштува РЦУК Куманово во дневниот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Москва: Киев загуби 160.000 војници за шест…

Оваа година, главната цел на руските вооружени…

Нови протести на опозицијата во Белград поради…

Пред седиштето на Републичката изборна комисија (РИК)…

Дали знаете дека 21 декември е најдолгата…

Вечерва во 22:48 часот официјално започнува зимата,…

Маричиќ: Инвестирани 813 милиони евра преку ИПА,…

Самиот процес на интеграција носи повеќе за…

Скопјанка нападната од вонбрачниот партнер

На 20.12.2023 во 20:10 часот во СВР…