Се огласи маркет Киппер откако беше запечатен со жолти ленти на УЈП

t

– Ве известуваме дека во маркетите Киппер во тек е редовна контрола од страна на инспекторатот. Заради создавање на услови за работа на горенаведените надлежни службеници, продавниците во кои контролата продолжува ќе бидат затворени до завршување на процесот на евидентирање, стои во соопштението на маркет Киппер до јавноста.

Од таму велат дека се надеваат дека во текот на денот маркетите ќе продолжат со редовно работење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Докажаниот криминалец Мицкоски е фатен со…

Докажаниот криминалец Христијан Мицкоски е фатен со…

(Фото) Арсовска им честиташе на победниците: Успешно…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на…

(Видео) Ковачевски и Паунов “свртеле” 26 милиони…

Аферата броило значи само едно – трговија…

Гасот “секна”, научници предупредуваат: Следува невообичаено студена…

На европските земји можеби им претстои постудена…