Објавено на:

Се огласи Путин: Западните земји сами ги зголемуваат цените на енергијата

t

САД престанаа да увезуваат руска енергија и се обидуваат да ја обвинат Русија за растот на цените, но Русија нема никаква врска со тоа. Цените на енергијата на Запад растат поради пресметките на самите западни земји, изјави рускиот претседател Владимир Путин.

„САД се обидуваат да го измамат сопственото население криејќи се зад Русија“, рече Путин по средбата со рускиот премиер Михаил Мишустин, со кого разговараше за ситуацијата во руската економија поради санкциите.

Според него, САД се обидуваат да потпишат енергетски договори со Иран и Венецуела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…