Објавено на:

Се огласи таткото на исчезнатата Данка: „Злато татино, тато ќе те најде, свету мој мал“

t

На социјалната мрежа Фејсбук се огласи Милош Илиќ, таткото на малата Данка која исчезна вчера околу 13.45 часот во Бањско поле кај Бор.

– Злато татино, тато ќе те најде. Свету мој мал – напиша тој на Фејсбук.

Во потрагата по девојчето се вклучени сите дежурни служби на МВР, а системот „Најди ме“ е активиран за прв пат откако е пуштен во Србија. Обемната потрага продолжи и денеска бидејќи од девојчето нема трага.

Исчезнала кога нејзината мајка отишла да му донесе вода на постарото дете.

– Се свртев да му дадам вода на другото дете и кога повторно погледнав, ја немаше – раскажала за Телеграф преплашената мајка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рускиот „Military Review“: Воениот баланс на Балканот…

Република Србија е загрижена за својата безбедност…

Благ пораст на цената на становите во…

Индексот на цените на становите РГЗ за…

Советот за безбедност на Србија назначи нов…

Советот за национална безбедност на Србија на…

Хорор во Србија: Го убил татко си…

Јожеф М.(37) од Суботица е осомничен дека…

На тригодишно девојче од Србија му растат…

Софија од Лесковац, Србија, има три години…