Објавено на:

Се огласи таткото на исчезнатиот Хрват: Снимките ми даваат надеж дека син ми е жив

t

Ненад Периш, таткото на исчезнатиот Матеј, изјави дека објавените снимки му даваат надеж дека неговиот син е жив.

Кога дојдов во Белград имав лошо чувство дека сето ова нема да заврши добро, но како што минува времето, надежите ми растат. Не се огромни, веќе поминаа четири дена. Ме прашуваат зошто полицијата не ангажирала нуркачи? Сава е длабока четири-пет метри и не е море да може да се огради. Од бродовите немаше информација дека ќе треба да се ангажираат нуркачи. Пофалби ги сите луѓе и за гостопримството и срдечноста овде во Белград, како и за полицијата која сериозно си ја врши работата – рече Периш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Опозицискиот лидер во Србија го критикува Вучиќ:…

Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од…

Вучиќ: Горд сум што го зачувавме мирот!

Горд сум што успеавме да го зачуваме…

(Видео) ХАОС во Србија – Мигранти пукале…

По дојава дека мигранти пукаат меѓу себе…

Драма во Косово по договорот со Србија…

Албанскиот премиер Еди Рама застана во одбрана…

(Фото) Ковачевски вчера вечер навиваше за Србија

Премиерот Димитар Ковачевски синоќа објави дека навивал…