ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Симнато црковното, а поставено албанското знаме на Шапка – МВР трага по сторителите

t

Скандалозен настан се случи денеска во тетово откако две лица го симнаа македонското и поставија албанско знаме на Попова Шапка.

Во 18.05 часот во ЦИК-Тетово, свештеникот од црквата „Св.Наум Охридски Чудотворец“ лоцирана на Попова Шапка, пријавил дека од страна на НН лице од јарболот на црквата е симнато црковното знаме и е поставено знаме на Албанија, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат од министерството.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена дрога, приведени две лица во Кавадарци

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две…

30-дневен притвор за возачот на Палчо!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен…

ПРЕТЕПАН ЗАТВОРЕНИК во Идризово

На 06.12.2023 во 16.00 часот во СВР…

Народот го нокаутираше Мицкоски: “ГНАСЕН ЧОВЕК, КАКО…

Македонскиот народ не е ниту неук, ниту…

УАПСЕН УБИЕЦОТ НА 76-ГОДИШНИОТ ЧОВЕК ОД КРИВА…

Полицијата го пронашла и го уапсила убиецот…