Објавено на:

Се расипа времето: Не очекува облачно време со максимална температура од 20 степени

t

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 14 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер.


Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 15 степени.

И во следните денови ќе се задржи променливото облачно време со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд. Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и услови за грмежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Забрчанец за денешните протести: Вергините, маските и…

„Вергините, маскираните и русјаците ни ја палат…

Дурловски: Секој крај е ваков, полицијата против…

Јавноста е ужасната од денешната полициска бруталност…

Најмалку тројца полицајци повредени во демонстрациите, оштетено…

Тројца полицајци се повредени, а едно полициско…

Трагедија во Струмица: 22-годишно момче убиено во…

22-годишно момче вечерва е убиено во Струмица…