Се трага по дедо од Скопје – требало да се сретне со пријател, но не стигнал

t

Постар жител на општина Аеродром, Скопје, со иницијали Н.С. на 86 годишна возраст тргнал во посета на пријател во Велес, но за жал не стигнал на договорената локација. 

Како што информираат од Министерството за надворешни работи, пријавата во полиција ја поднел пријателот од Велес со иницијали М.Д. на 75 годишна возраст. Тој укажал дека неговиот пријател не стигнал кај него, но притоа ниту бил најден во неговиот дом. 

– На 12.04.2024 во 17 часот во Полициската станица Велес, М.Д.(75) од Велес пријавил дека неговиот пријател Н.С.(86) од Скопје, со кого се договориле да се сретнат во Велес, не стигнал кај него. 

Според пријавеното, тој не бил најден ни во неговиот дом на подрачјето на општина Аеродром во Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето – соопштува МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен крадец во Скопје за издржување двегодишна…

Денеска (22.06.2024) во 09.20 часот на ул.„Благоја…

(Видео) Хеликоптер на МВР исфрли над 20…

Денеска (21.06.2024) хеликоптер Бел-412 од Одделот за…

Мицкоски: Уште првите денови ќе имам состанок…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер на…

Кривична пријава за несовесно работење и фалсификување…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…