Се трага по малолетен штитеник од јавна установа за згрижување деца во Скопје

t

На 16.03.2022 во Полициската станица Центар било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца се оддалечил нивниот штитеник Ч.С.(15) од Скопје, кој и претходно се оддалечувал од установата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Урнебесно: Се продава „невидливиот“ авион на e-bay

Авионот Ф-35 кој се сруши во САД…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Крлежи носители на Конго-кримска хеморагична треска пронајдени…

Во скопскиот регион се откриени крлежи кои…

Оваа сабота “Стела” на филмската вечер на…

Филмска вечер на отворено со филмот „Стела“…