Се трага по 24-годишна девојка од скопско

t

На 22.09.2022 во 09.45 часот во Полициското одделение Петровец, С.Р.(24) од с.Огњанци, скопско, пријавил дека од дома се оддалечила неговата малолетна сестра А.Р.(17).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР ги демантира “лагите на синдикатот”: Инвестирани…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…

Биди хуман, донирај униформа: Независниот полициски синдикат…

Независниот полициски синдикат започнува акција за донирање…

Паланчанец лажно се претставувал како вработен во…

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР…

Акција на МВР: Приведен струмичанец

На 28.09.2022, полициски службеници од Секторот за…

Полни раце работа за МВР: 171 казна…

Министерството за внатрешни работи во текот на…