Објавено на:

Се урна авион во близина на Загреб

t

Авион се урнал во саботата попладне во близина на Загреб, јавува хрватски „24 sata“.

Станува збор за помал авион кој се урнал во реонот на аеродромот во Јеждовац. Неофицијално, во авионот имало четворица членови на екипажот, објави хрватскиот медиум.

На местото на несреќата е испратена брза помош, како и пожарникари.

Се уште нема информации дали има повредени и починати лица и која е причината за паѓањето на авионот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж се поли со бензин и се…

Маж се поли со бензин и се…

Лоциран е авионот кој се урна во…

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се…

Се урна авион во близина на Загреб

Авион се урнал во саботата попладне во…

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА, повеќемина се повредени при…

Едно лице загина, а други се повредени…

Нов инцидент со „Боинг“ – Авионот итно…

Од авионот на „Делта ерлајнс“ се „одвои“…