Се јави и Богоевски: Груевски не помина лошо, соработниците му чмаат по судови

t

Поранешниот пратеник Павле Богоевски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека поранешниот премиер Никола Груевски не поминал лошо, односно си отишол во Будимпешта, додека неговите соработници сами чмаат по судови.

„Мислам дека за него воопшто не е дојдено лошо време, тој не виде ниту еден ден негативна последица од своето однесување. Кога дојде време да ја плати цената за злоупотребата на власта, кој со години ја правеше, тој храбро избега во Будимпешта оставајќи ги своите соработници сами да чмаат пред судовите и да ја носат одговорноста за, меѓу другото, и неговите постапки“, посочи Богоевски.

Извор: Слободен печат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи вели дека во ВМРО-ДПМНЕ има страв…

За тврдењата на албанската опозиција дека во…

Груевски открива дека Заев има бизниси во…

Иако во минатото во повеќе наврати кажав…

Каков “шамар”: Тајвански “Јагео” не доаѓа во…

Премиерот Димитар Ковачевски се испофали со доаѓањето…

(Видео) Груевски: Честитки за прогласувањето на Бошковски…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук ја…

Србија го копира Груевски: Ќе се субвенционира…

Министерот за финансии на Република Србија, Синиша…