Објавено на:

Силен земјотрес во Црна Гора!

t

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 22 часот и 7 минути во Црна Гора.

Епицентарот на земјотресот е на 10 километри северозападно од градот Никшиќ, соопшти Европскиот сеизмолошки центар.

Потресот бил почувствуван во Босна и Херцеговина и во Хрватска. Во моментов нема извештаи за штети или жртви.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…

Земјотрес утрово ја стресе Албанија

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според…

Земјотрес од 6 степени ја погоди Кина,…

Во разорниот земјотрес што денеска ја погоди…

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

Земјотрес во Албанија, почувствуван и на македонска…

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според…