Објавено на:

Силен земјотрес ја погоди Грција

t

Силен земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Грција.

Епицентарот бил на островот Крит.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Потпретседателот на ЕК со поддршка за Грција:…

Потпретседателот на Европската комисија, Маргаритис Схинас за…

Мицотакис повторно предупредува: Ќе имате проблеми со…

Сакам уште еднаш да упатам предупредувачка порака…

Грчки министер: Мицотакис ќе го поништи Преспанскиот…

Министерот за здравство на Грција, Адонис Георгиадис,…

Мицкоски: Користење на „Македонија“ и „македонски“ не…

Достоинствена беше заклетвата на претседателката Гордана Сиљановска Давкова,…

Грчки пратеник го искина договорот од Преспа:…

Грчкиот пратеник  Кирјакос Велопулос го искина Преспанскиот…