Објавено на:

Силен земјотрес ја стресе Романија

t

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во 20 часот и 46 минути во Романија, покажуваат податоците на Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Земјотресот на длабочина од 10 километри се случил на 46 километри од Темишвар и 14 километри од Арад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес ја стресе Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според…

Силен земјотрес во Романија

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според…

Лекар специјалист во Србија зема 1.100 евра…

Претседателката на Сојузот на лекари и фармацевти…

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…

Невреме во Романија, илјадници луѓе се без…

Во 19 окрузи во Романија има силен…