Синот на Слободан Милошевиќ води картел на руската мафија?

t

Томислав Крешовиќ, публицист и политички аналитичар, изнесе шокантни но и непроверени информации за синот на поранешниот српски претседател Слободан Милошевиќ, Марко Милошевиќ, за кој тврди дека е на чело на сериозен руски картел.

Марко Милошевиќ сега е еден од меѓународните шефови на руската мафија меѓу Азија и Европа. Тој води сериозен мафијашки картел. Марко се враќа-изјави Крешовиќ.


Крешовиќ тврди дека Марко сега течно зборува руски и дека е под око на руското обезбедување како син на поранешниот претседател на Југославија.

– Впрочем, мајка му живееше таму. Таа живееше во Барвиха. Тоа е руското Дедиње, а од пензијата не можела да живее таму – изјави Кресовиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе дојдеме до колективен имунитeт, но тој…

Вирусниот имунолог Лука Чичин-Шаин на телевизијата Н1…

Политичка кризa во Грција: Започна тридневна расправата…

Попладнево, во грчкиот Парламент започнува тридневната расправа…

ЕУ вложила 250 милиони евра во медиуми…

Во претходниот период ЕУ одвои 250 милиони…

Скaндал во Бугарија: Близок соработник на Борисов…

Комисијата за борба против корупција и конфискација…

Стрaшно обвинyвaње на Мета: Демонстрантите kрвавите протeсти…

Албанскиот претседател Илир Мета за крвавите демонстрации…