Објавено на:

Синот на Цеца: Мајка ми не се разведе, татко ми беше убиен – Ниту еден маж никогаш не прошетал низ нашата куќа, таа го сочува презимето

t

И иако сите се прашуваа која е причината за раскинувањето, таа информација се уште не е откриена.

Она што претходно ја заинтригира јавноста е каков однос имале децата на Цеца со Богдан.

И додека Анастасија често можеше да се види во друштво на Срејовиќ, беше јасно дека тие двајца одлично се сложуваат, а таа го прифати. Сепак, Вељко избегнуваше да дава какви било изјави за односите на неговата мајка.

-Би ја поддржал мајка ми доколку реши да се омажи. Имам семејство, Анастасија има момче, ќе се мажи и таа. Кога сите одиме некаде, мама секако не треба да седи сама во куќата како куче. Таа треба да го живее својот живот и да ужива во него.

Луѓето треба да разберат дека мајка ми не се разведе, туку татко ми е убиен. Ниту еден човек никогаш не прошетал низ нашата куќа! Мајка ми ја чуваше сликата на татко ми, како и презимето на нашето семејство и интегритетот на семејството.

Имаме пофални зборови за се што направи за мене и Анастасија – истакна тогаш Ражнатовиќ и додаде:

– Навистина сум среќен што најде некој! Го прифатив тој човек, бидејќи секогаш го почитувам нејзиниот избор. Најважно ми е да ја почитува и сака мајка ми – заврши Вељко.

Останува да видиме како понатаму ќе се развива ситуацијата и дали следниот партнер на пејачката ќе биде прифатен како Богдан

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пари фрчеа на сите страни: Цеца на…

Фотографии од ромска венчавка во околината на…

Цеца стана баба по вторпат: Нејзината снаа…

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана денеска на…

Датумот останува ист, се менува локацијата на…

Поради огромен интерес за концертот закажан за…

Првпат ја отвори вратата на вилата на…

Цеца Ражнатовиќ првпат ги отвори вратите од…

Прво појавување по раскинувањето со Богдан: Цеца…

Музичката ѕвезда Цеца Ражнатовиќ за прв пат…