Си игра некој матрикс или што? Во Скопје српска, во Лерин ечи македонска музика

t

Поранешниот пратеник во македонското Собрание, Илија Димовски на Твитер накратко го искоментира константното слушање српска музика во скопските клубови, додека како што вели тој во Лерин каде цела ноќ имало македонска музика.

“Минатата недела бев во Лерин – цела вечер македонска музика… Сега низ Скопје – цела вечер српска музика… Си игра некој матрикс или што?” – напиша Димовски на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…