Објавено на:

Скандал во Србија: Поранешниот МВР и државната секретарка на неколку часовно испрашување по налог на ЈО

t

Хркаловиќ беше испрашувана шест часа, Стефановиќ речиси три часа, информираат српските медиуми.

Поранешниот државен секретар во МВР Дијана Хркаловиќ и поранешниот министер за полиција, а сега министер за одбрана Небојша Стефановиќ денеска беа на распит во Секторот за внатрешна контрола на МВР.

Хркаловиќ била испрашувана шест часа, додека Стефановиќ сведочел речиси три часа.

Хркаловиќ и Стефановиќ беа сослушани во рамки на дејствијата на Секторот за внатрешна контрола на МВР по наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград за собирање информации и известувања со цел правилно да се проверат наводите на поранешната државна секретарка Дијана Хркаловиќ. .

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ