Објавено на:

Скандал во Франција: Фудбалер им ги крадел копачките на соиграчите и ги препродавал на интернет

t

Скандал го тресе фудбалскиот клуб Бордо. Славното име на францускиот фудбал, Бордо шест пати биле шампиони, се наоѓа на последното место во Лига 1 и веројатно од следната сезона ќе игра во понизок ранг. На лошите резултати се надоврза и најновиот скандал од соблекувалната.

РМЦ објави дека фудбалер им ги крадел копачките на соиграчите, а потоа ги продавал на интернет. Не е објавено името на фудбалерот. РМЦ наведе дека фудбалерот добил парична казна и бил суспендиран на еден натпревар.

Казната предизвикала дополнително незадоволство кај дел од фудбалерите. Тие очекувале дека фудбалерот ќе биде исфрлен од тимот.

Крадецот бил разоткриен од поранешната девојка, која се јавила во клубот откако ја прекинале врската.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова револуција: Французите ја запалија зградата…

Стотици илјади Французи протестираа денеска против пензиските…

ФРАНЦИЈА ПАРАЛИЗИРАНА: Народот се обедини и блокираше…

Демонстрантите лути на францускиот претседател Емануел Макрон…

(Видео) ФРАНЦИЈА ГОРИ: Макрон го предизвика гневот…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…

Макрон им се заинати на Французите: Нека…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…

Француската полиција “европски” уапси 101 демонстрант на…

Бројот на уапсени на демонстрациите во Париз…