Објавено на:

Скопјанец искршил стакла на банка во Аеродром

t

Вчера во 09:50 часот на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода М.Д.(48) од Скопје затоа што околу 09:30 часот со остар предмет ги искршил стаклата од филијала на една банка на подрачје на општина Аеродром.

Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доставувач нападнат со нож и ограбен во…

Доставувач бил нападнат на подрачјето на скопски…

Мојсоска: Левица е втора партија во Кисела…

Левица веќе се наметнува како втора партија…

Скопјанец искршил стакла на банка во Аеродром

Вчера во 09:50 часот на подрачјето на…

Левица ги исклучи од членство Бранко Ристов…

Ја информираме јавноста дека Левица го суспендира…

Во тек е изградба на нова полициска…

Дополнителниот технички заменик-министер во МВР, Митко Бојмацалиев,…