Скопјанец иckршил рaмпа на патарина, па удpил во полициско возило

t

Денеска (03.01.2022), полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.С.(30) од с.Батинци, скопско. Претходно, околу 01.00 часот на автопат Скопје – Куманово тој со возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, искршил рампа на наплатна станица Романовце, а на влезот во Скопје удрил во полициско возило. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден отиде да зборува за инфраструктура, а…

Мостот во американскиот град Питсбург се урна,…

Се урна Балон кај Љубљана: Неколку повредени

Tројца белгиски и еден словенечки државјанин се…

(Видео) Кола удри репортерка дур известуваше во…

Гледачите на телевизија во Западна Вирџинија се…

Момчето на зaгинaта девојка во шок: Се…

Момчето на загинатата Викторија. Н, 24-годишниот Л.…

(Видео) Неверојатно: Новинарка пpeгазена од автомобил додека…

Новинарката во САД ја удри од автомобил…