Објавено на:

Скопјанец нападнат во казино

t

Денеска (07.04.2024) во 04:20 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го привеле лицето Р.Б.(36) од Скопје затоа што околу 03:50 часот во казино на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија, физички го нападнал Х.М.(23) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЦУК: Жителите на Куманово да не пијат…

Утрово, денеска, до Центарот за управување со…

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…

(Видео) Вучиќ и Додик: Србите не се…

Во пресрет на утрешната седница на Генералното…

Зеленски бара НАТО да ја соборува руската…

Северноатлантската алијанса мора да собори руски воени…