Објавено на:

Скопјанец нападнат од повеќе лица, со убодни рани пренесен во болница

t

На 11.06.2024 во СВР Скопје, А.Л.(48) од Скопје пријавил дека на 08.06.2024 пред угостителски објект на подрачјето на општина Аеродром во Скопје бил физички нападнат од неколку лица, при што се здобил со убодни рани.

Тој бил пренесен во приватна болница во Скопје за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повеќе од 12 часа делови од Скопје…

Повеќе од 12 часа делови од Скопје,…

Три каснувања од кучиња скитници во Скопје…

Три каснувања од кучиња скитници се пријавени…

(Фото) Четири часа чекале за да тргне…

Пожар кој ја зафати пругата меѓу Гострижани…

За една година цените на становите во…

Цените на становите во Скопје во вториот…

Паднати бандери и дрвја, поплавени куќи и…

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека вчера во…