Скопјанец приведен поради палење на автомобил

t

На 03.12.2023 во 03.30 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Г.(21) од Скопје, соопштија од МВР.

-Тој се сомничи дека претходно на подрачје на Центар со шише со запалива течност предизвикал пожар на патничко возило „шкода фабија“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Х.М.(69) од Скопје.  Од пожарот било зафатено и патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на З.К.(55) од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема. А.Г. бил задржан во Полициската станица Центар и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакнаа од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

Скопјанец нападнат со нож кај Бит Пазар!

На 27.11.2023 во 07:35 часот во СВР…

(Видео) 50 полицајци повредени за време на…

Околу 50 полицајци се повредени како последица…

Починат скопјанец пронајден во својот дом во…

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера…

Британската министерка за внатрешни работи Браверман ја…

Британската министерка за внатрешни работи Суела Браверман…