Скопјанец се обидел да измами полицајци покажувајќи им лажна службена легитимација

t

Уапсен е скопјанец кој се обидел да измами полицајци ппокажувајќи им лажна службена легитимација.

Полициски службеници вчера попладне кај клучката Мирковци, го привеле И.И.(32) од Скопје, кој управувал патничко возило „фолксваген венто“, со скопски регистарски ознаки, затоа што при легитимирање лажно се претставил, покажувајќи службена легитимација без име и презиме, за која било утврдено дека не е негова, а појаснил дека ја нашол во смет – соопштија од МВР.

Лицето е предадено на полициски службеници од полициска станица Чаир за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен 49-годишен маж: Наместо во притвор го…

Денеска во 06.30 часот во казино во…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

(Видео) ФИЛМСКО АПСЕЊЕ ВО СКОПЈЕ: Падна нарко-дилер…

Полицијата денеска во центарот на Скопје полицијата…

Специјалци во полна воена опрема! Вака беше…

Д.М.(28) од Белград е уапсен за обид…