Скопјани на цела држава наплаќаат паркинг во Клинички Центар, ама скраја било друг да наплати за настан на кој не мора да се оди

t

Социјалните мрежи вријат заради информацијата дека за влез во Штип на посетителите на штипската “Пастрмајлијада” било наплаќано по 80 денари.

Сепак од сите негативни коментари на Твотер се изгвојува еден кој вели дека скопјани им наплаќаат паркинг на Клинички центар кадешто мора да одат болни, ама не може друг град на наплаќа влез на настан на кој никој не мора да оди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшна сообраќајка вечерва во Скопје: Загина младо…

Страшна несреќа се случи вечерва на скопските…

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…