Скопјани kpaделе гориво од вагоните кај Трубарево

t

На 28.12.2021 во 16.10 часот полициски службеници од Полициската станица Гази Баба во кругот на РЖ Товарна – Трубарево, ги затекнале Б.К.(58) и Н.А.(46), двајцата од Скопје, при вршење на кривично дело „тешка кражба“.

Двајцата краделе гориво од вагоните, при што имале украдено околу 300 литри гориво.


Тие биле лишени од слобода, а украденото гориво било вратено на оштетеното правно лице.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Охриѓанец фатен на дело како краде

На 20.01.2022 од полициски службеници на СВР…

Фатени на дело: Maлолетници од Арачиново извршиле…

На 12.01.2022 во 17.30 часот, по преземени…

62-годишен маж и давал насоки на 28-годишна…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар…

Уапсен малолетник во Шуто Оризари кој извршил…

На 09.01.2022 во 21,00 часот на подрачјето…

Краделе од аптека во Чаир, завршиле во…

Двајца скопјани, А.И.(19) и С.А.(42), вчера на…