Скопјани kpaделе гориво од вагоните кај Трубарево

t

На 28.12.2021 во 16.10 часот полициски службеници од Полициската станица Гази Баба во кругот на РЖ Товарна – Трубарево, ги затекнале Б.К.(58) и Н.А.(46), двајцата од Скопје, при вршење на кривично дело „тешка кражба“.

Двајцата краделе гориво од вагоните, при што имале украдено околу 300 литри гориво.

Тие биле лишени од слобода, а украденото гориво било вратено на оштетеното правно лице.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бог да чува: Малолетник крадел од манастир

На 27.03.2024 во 18.50 часот во Кавадарци,…

На сред ноќ упаднале во домот на…

На 20.03.2024год., во 03:30 часот во Полициската…

(ФОТО) Филмска кражба: Тинејџери упаднале во луксузен…

Група тинејџери упаднале во салон за луксузни…

Тетовец украл „Мерцедес“ од паркинг, полицијата го…

Ноќеска (1 февруари) околу 2 часот и…

Хакерите ширум светот годинава украле милијарди долари…

Хакерите ширум светот годинава украле милијарди долари…