Објавено на:

Скопјанка продавала дрога во Кавадарци

t

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против А.Т.(25) од Скопје, со привремен престој во Кавадарци, поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 30.08.2021 на ул.„Браќа Џунови“ во Кавадарци, таа на Ѓ.П. од Скопје му продала едно ќесе со марихуана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Возило се преврте кај кавадаречкото село Дреново

Сообраќајна несреќа се случила утрово кај кавадаречкото…

Тренчевска-Николовски: Од 2017 година до денес сме…

Денеска во Кавадарци министерот за земјоделство, шумарство…

Претрес во Велес: Пронајдена дрога кај 63-годишен…

Полицијата вчера привела шеесет и тригодишен велешанец…

Запалени возило и гаража во Кавадарци

Возило и гаража биле запалени доцна синоќа…