Скопјанка со тврд предмет го нападнала сопругот

t

Денеска (03.01.2024) во 04.20 часот во СВР Скопје, 59 – годишен маж од скопско село, пријавил дека бил физички нападнат со тврд предмет од неговата сопруга С.Т.(56).

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

52-годишен жител на Богданци обвинет за силување…

Синоќа на полноќ во Богданци полициски службеници…

Приведен крадец во Битола, одземеното вратено на…

На 15.06.2024 во 01.30 часот во Битола,…

ДВОЈНО УБИСТВО ВЕЧЕРВА ВО МАКЕДОНИЈА!

Двојно убиство се случи вечерва во Кратово,…

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…