„Снаата ми избега од дома“: Маж со пријава во полиција

t

На 09.04.2024 во 11:00 часот во Полициското одделение Сарај Н.М.(52) од с.Бојане-скопско пријавил дека домот се оддалечила неговата снаа Х.М.(22).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КФОР бара од Курти да избегнува еднострани…

Командантот на КФОР, турскиот генерал Озкан Улуташ…

Лоциран е авионот кој се урна во…

Пожарникарите го пронајдоа авионот што денеска се…

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…

Курти: Пописот во Косово е успешен

Косовскиот премиер Албин Курти го изрази своето…

Полска повикува на долгорочно вооружување на Европа

Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски…