Сообраќајка на автопатот Кичево – Охрид: Автомобил удри во бетонска препрека

t

Автомобил со кичевски регистарски ознаки марка „фолксваген фасат“ удри во бетонска препрека која го двои направениот од ненаправениот дел од автопатот, пренесува „Скопје 1“.

Очевидци за порталот велат дека веројатно сообраќајката настанала откако возачот возел со поголема брзина од пропишаната, не ја видел острата кривина и удрил во бетонот. Предниот дел од автомобилот e целосно искршен.

Полиција изврши увид на местото на настанот, по што ќе се знаат повеќе детали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…