Сообраќајна несреќа во Кичево: Со југо се забил во две паркирани возила – возачот се здобил со тешки повреди

t

На 09.01.2022 во 11,00 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Охрид, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило „југо“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Е.А.(59) од селото Другово, паркирано товарно моторно возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, сопственост од Д.Р.(49) од кичевското село Вранештица и паркирано патничко моторно возило „џета“ со кичевски регистарски ознаки, сопственост на С.М.(46) од Кичево.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Е.А., констатирани во Медицинскиот центар Кичево.

Увид на местото на настанот изврши увидна екипа од ОВР-Кичево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Жена нападната во Чаир од сопругот, свекрвата…

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Хорор во Германија: 14-годишник избоде и уби…

Седумгодишно момче почина откако наводно било избодено…