Објавено на:

Сообраќајна несреќа на патниот правец Велес-Градско – Сообраќајот се одвива по една лента

t

Сообраќајот на патниот правец Велес – Градско кај местото Венуле од 11.45 часот се одвива наизменично по една коловозна лента поради случена сообраќајна незгода, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 40 – 60 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Извор: МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Сообраќајна несреќа на патниот правец Велес-Градско –…

Сообраќајот на патниот правец Велес – Градско…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…